Na czym polega skuteczne odchudzanie metodą Lignaform?

Metoda Lignaform- zdrowe i szybkie odchudzanie pod nadzorem specjalisty!

Koncentruje się na odbudowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, co bezpośrednio przekłada się na na utrzymaniu odpowiedniej wagi, poprawy kondycji fizycznej, psychicznej oraz ogólnego stanu zdrowia.

Metoda zakłada całkowitą rezygnację z cukru – niedozwolone są soki i napoje słodzone, jogurty, słodycze. Cały cykl składa się z siedmiu etapów, które rozpisane są poniżej. Na wszystkich etapach regularnie odbywają się wizyty kontrolne, o ich częstotliwości decyduje lekarz/dietetyk prowadzący.

Etapy zdrowego odchudzania metodą Lignaform

Odchudzanie - Etap 1 Aktywny

Etap 1 Aktywny

Najbardziej rygorystyczny etap zdrowego odchudzania

Jest to etap najbardziej rygorystyczny, na którym pacjenci tracą najwięcej zbędnych kilogramów. Dozwolone są wyłącznie produkty Lignaform, warzywa, kawa, herbata (bez cukru i bez mleka), woda mineralna, przyprawy i zioła.

Odchudzanie - etap 2 selektywny

Etap 2 Selektywny

Selektywny etap zdrowego odchudzania

Na tym etapie jeden z posiłków Lignaform jest zastąpiony porcją protein w postaci mięsa, ryby lub jajka. Dodatkowo nadal spożywane są warzywa w dużych ilościach. Spadek wagi jest trochę wolniejszy niż na pierwszym etapie.

Odchudzanie - etap 3-6

Etap 3-6

Zwiększenie kaloryczności wesprze zdrowe odchudzanie

Na tych etapach stopniowo zaczynamy zwiększać kaloryczność posiłków i wprowadzać produkty zawierające węglowodany (owoce, nabiał, chleb, produkty mączne). Spadek wagi jest już wolniejszy i bardziej ustabilizowany.

Odchudzanie - etap 7 równowaga

Etap 7 Równowaga

Kluczowy etap zdrowego odchudzania

Etap równowagi trwa do półtora roku po zakończeniu programu i jest kluczowy dla utrzymania efektu odchudzania. Na tym etapie można jeść wszystkie produkty. Należy jednak nadal wystrzegać się cukru w postaci węglowodanów prostych (słodycze, słodzone napoje, jogurty). Na tym etapie wskazane są wizyty kontrolne co 2-3 miesiące.

etapy 1-7

Wskazania do stosowania metody zdrowego odchudzania Lignaform

  • Nadwaga, otyłość
  • Powikłania związane z nadwagą (bóle w stawach, choroby układu oddechowego, naczyniowo-sercowego, cukrzyca typu 2,…)
  • Zwiększenie wagi związane z klimakterium, po ciąży, po zaprzestaniu palenia
  • Potrzeba estetyczna

Treści które mogą Cię zainteresować