10 świątecznych zasad jedzenia

Dowiedz się, jak jeść w święta będąc na diecie

1. Pij wodę. Szczególnie pomiędzy posiłkami. Bardzo często mylimy uczucie głodu z uczuciem pragnienia, dlatego regularne picie wody zmniejszy chęć sięgania po świąteczne przekąski.

2. Posiłki nakładaj zawsze na mały talerzyk. Unikniesz w ten sposób powiększania porcji.

3. Zamiast pieczywa klasycznego sięgnij po chleb wieloziarnisty Lignaform.

4. Nie smaż ryb. Klasyczna forma przygotowania ryb wymaga panierowania w bułce lub mące i smażenia na oleju. Wybierz zdrowszą i mniej kaloryczną formę np.: grillowanie, pieczenie w piekarniku lub gotowanie na parze.

5. W dniu wigilii Bożego Narodzenia pamiętaj o regularności posiłków. Od rana jedz zgodnie z etapem metody, na którym obecnie jesteś. Głodzenie się spowoduje, że podczas kolacji wigilijnej zjesz za dużo i nabawisz się bólu brzucha.

Jak jeść w święta na diecie?
sposoby na zdrowe jedzenie podczas świąt

6. W przerwie pomiędzy posiłkami głównymi idź na spacer. Aktywność fizyczna pobudza metabolizm. Dodatkowo poza domem nie myślisz o podjadaniu.

7. Święta to czas dla rodziny, a nie żołądka. Grajcie w gry, spacerujcie, zobaczcie stare filmy lub albumy ze zdjęciami, aktywnie bawcie się z dziećmi. Im mniej czasu spędzicie przy stole, tym więcej radości będzie po świętach gdy staniecie na wadze.

8. Przygotowując potrawy świąteczne staraj się je „odchudzić” ograniczają ilość dodawanych kalorii. Skorzystaj z naszych przepisów i poczuj lekkość w nadchodzące święta.

9. Jeżeli Twój lekarz/dietetyk prowadzący wyraził zgodę na odstępstwa od obecnego etapu diety, zastosuj dodatkową suplementacje zgodną z zaleceniem lekarza/dietetyka.

10. Przyprawy nie tylko zmieniają smak potraw, ale mają wpływ na masz metabolizm i regulują procesy trawienne. Nie żałuj w świątecznej kuchni majeranku, kminku, kurkumy, pieprzu cayenne, cynamonu itd.

Skorzystaj ze świątecznych okazji